Chceme nové ihrisko

Dňa 18.6.1011 organizovalo naše občianske združenie v Bratislave akciu pod názvom „Chceme nové ihrisko“. Akcia sa konala v mestskej časti Ružinov na sídlisku Trnávka, v spolupráci s mestskou časťou Ružinov.
Akcie sa okrem našich členov zúčastnilo pribli6ne 40 obyvateľov sídliska a zástupcovia mesta,ako aj hovorkyňa magistrátu a zástupca starostu.

V rámci našej akcie sme vyčistili ihriská na sídlisku, vyzametali chodníky a vyzbierali odpadky v ich okolí. Vyčistili sme pieskoviská a ich okolie, rovnako sme zlikvidovali aj čiernu skládku odpadkov, ktorú si na sídlisku vytvorili ľudia z okolitých rodinných domov. Vyzbierali sme niekoľko plných vriec plné odpadkov, konárov a suchej trávy.

Pre deti bol pripravený sprievodný program – kreslenie na chodníku. Avšak kriedy, ktoré sme im rozdali nemali až taký veľký úspech ako hrable, metly a upratovanie. Všetky deti bez rozdielu veku sa s nadšením zapojili do upratovania.

V rámci akcie sme spísali žiadosť obyvateľov o nové ihrisko pre najmenších a basketbalové ihrisko pre tých starších. Tieto ihriská by mohli vzniknúť rekonštrukciou súčasných, ktoré sú v katastrofálnom a pre deti nebezpečnom stave. Žiadosť s niekoľkými desiatkami podpisov sme doručili starostovi Ružinova.

Fotogaléria z akcie

Záznam bol poslaný Akcie. Ulož ako záložku odkaz.