Návrat do raja

Beneficium beneficio provocatur – Dobro dobro plodí.

O pravdivosti tohoto latinského výroku sme sa mohli presvedčiť nedávno aj sami. Minulý mesiac sa naši členovia pridali k dobrovoľníkom z radov Správy NP Slovenský raj a spoločne tak vyčistili časť národného parku Slovenský raj.

Poslané v Turistika | Pridať komentár Čítať ďalej

Beseda o očkovaní

Dňa 26.4.2012 sme v priestoroch kníhkupectva Panta Rhei na Hlavnej ulici v Košiciach usporiadali besedu s názvom „Čo možno ešte neviete o očkovaní I“, na ktorej vystúpil s prednáškou Ing. Marián Fillo.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej

Jarné upratovanie v Slovenskom raji

Príchod jari nám po tuhej zime priniesol dlhoočakávané oteplenie. Sneh sa z miest vytratil už dávno, na horách sa udržal o čosi dlhšie. Topením sa krajina postupne prezlieka z panensky čistej bielej farby do pestrofarebného šatu. Avšak tento jej nový vzhľad má zopár škvŕn, ktoré treba odstrániť.

Poslané v Turistika | Pridať komentár Čítať ďalej

Návšteva III.KPAIM

Denne mnoho z nás využíva mestskú hromadnú dopravu, v ktorej nás „oslovuje“ kvantum kadejakých letákov, samozrejme ako inak, s najvýhodnejšími akciami. Jedno ráno cestou do práce som si okrem týchto otravných zbytočností všimol aj čosi iné. Bola to výzva na pomoc od OZ Detské ARO. Nakoľko sám pôsobím v občianskom združení, viem, že to častokrát nie je jednoduché. Rozhodol som sa na výzvu reagovať – urobiť správnu vec.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej

Knihy deťom II

Projekt Knihy deťom uzrel svetlo sveta minulý rok. V rámci tohto projektu, najmä vďaka Vašej pomoci a pomoci niektorých kníhkupectiev, sme odovzdali mnoho detských kníh, rozprávok a hier na CD , ale aj školských pomôcok do viacerých organizácií na Slovensku. Nakoľko bol projekt úspešný, rozhodli sme sa rozbehnúť jeho druhé kolo.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej

Zlatý fond

Chalupka, Kráľ, Botto – mená, s ktorými sa nám spájajú chvíle prežité v škole, staré známe básne, ktoré si väčšina z nás pamätá dodnes, hoci sme už nejaký ten rok „po škole“. Kukučín, Tajovský, Hviezdoslav – mená známe z povinného čítania. To všetko sú mená velikánov slovenskej literatúry, medzi ktorých nepochybne patria aj mená ako Štúr, Sládkovič, Kollár, Dobšinský čí mnohí ďalší.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej

Zbierka pre trpiace zvieratká – report

29.január – 12. február 2012… Pre niekoho len interval označujúci dva týždne v roku, pre iných zasa čas, kedy mohli ukázať, že dokážu nezištne pomôcť druhým. Počas tohoto krátkeho obdobia sa na území Slovenska a susedných Čiech konala materiálna zbierka pre mrznúce zvieratká v Rumunsku a Srbsku.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej

Zimné prikrmovanie vtáctva

Atypické arktické mrazy, ktoré už niekoľko týždňov sužujú Strednú Európu, nejednému z nás „zmrazili úsmev“. Spôsobili nemálo komplikácií a opäť raz každý dostal príležitosť pochopiť, aký bezbranný je človek proti sile prírody. Popri dennodenných starostiach si málokto uvedomuje, že mrazom trpí aj divo žijúca fauna.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej

Zbierka pre trpiace zvieratká

V nedeľu, t.j. 29. januára 2012 sa rozbehla dobrovoľnícka akcia, ktorá je zameraná na pomoc zvieratkám, ktoré denne umierajú na rumunských a srbských uliciach na následky snehovej kalamity.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej

Detské ARO

Niet väčšieho nešťastia v rodine ako to, keď Vaše dieťa trpí zdravotnými problémami, ktoré môžu viesť až k jeho úmrtiu. S týmto ťažkým osudom sa však stretáva a musí bojovať množstvo rodín. Ich deti sú miesto toho, aby sa vonku venovali hrám a zábave, napojené na prístroje, kde sa o zlepšenie ich stavu usiluje starostlivý personál. Takýmto miesto je aj III. klinika pediatrickej anesteziológie a intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice Košice. Deťom z celého východného Slovenska vo veku od 0 do 19 rokov je tu poskytnutá krátkodobá a dlhodobá resuscitačná a intenzívna starostlivosť.

Poslané v Akcie | Pridať komentár Čítať ďalej