Detské ARO

Niet väčšieho nešťastia v rodine ako to, keď Vaše dieťa trpí zdravotnými problémami, ktoré môžu viesť až k jeho úmrtiu. S týmto ťažkým osudom sa však stretáva a musí bojovať množstvo rodín. Ich deti sú miesto toho, aby sa vonku venovali hrám a zábave, napojené na prístroje, kde sa o zlepšenie ich stavu usiluje starostlivý personál. Takýmto miesto je aj III. klinika pediatrickej anesteziológie a intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice Košice. Deťom z celého východného Slovenska vo veku od 0 do 19 rokov je tu poskytnutá krátkodobá a dlhodobá resuscitačná a intenzívna starostlivosť.

Keďže detí na tomto oddelení je stále plno, personál tu zápasí s nedostatkom jednorázových plienok, ako aj s nedostatkom posteľného prádla či detských pyžám. Občianske združenie Správna vec sa touto cestou rozhodlo vyzvať všetkých Vás, ktorí máte doma detské pyžamká, z ktorých už Vaše deti vyrástli, dupačky či tzv. „hracie nohavice“ pre cca 1-4 ročné deti, zvyšné plienky alebo detské posteľné prádlo. Ak máte doma čosi z týchto vecí, kontaktujte nás prosím na e-mailovej adrese: info@spravnavec.sk

Nakoľko sú deti napojené na rôzne prístroje, vhodné sú len tie pyžamká, ktoré majú vpredu zapínanie na gombíky. Alternatívou môžu byť aj detské košele a košielky(napr. flanelové) v rôznych veľkostiach, keďže vekové rozpätie detí hospitalizovaných na III. KPAIM je pomerne veľký. Ak nemáte detské posteľné prádlo, môžete prispieť aj rôznymi látkami s detským motívom, prípadne aj klasickým posteľným prádlom.

Ak by ste chceli prispieť finančným darom, môžete tak učiniť na účet OZ Detské aro, číslo účtu 29 29 84 67 25 / 1100 (Tatrabanka).

Za Vašu pomoc v mení detí vopred ďakujeme.

Záznam bol poslaný Akcie. Ulož ako záložku odkaz.