V poradí tretí mesiac v roku, mesiac, kedy sa príroda prebúdza zo zimného spánku. Zároveň je aj mesiacom knihy, po novom už aj internetu. Áno, reč je o mesiaci marec, ktorý nám pomaly plynie.

Marec si ako mesiac knihy pripomíname od roku 1955. Verzii, prečo práve tento mesiac je viacero. Jedna z nich napríklad tvrdí, že za tým všetkým bola snaha kníhkupcov zvýšiť predajnosť, ktorá bola na jar nízka. Nech je ale dôvod akýkoľvek, knihy si nepochybne „svoj“ mesiac zaslúžia. Sprevádzajú nás životom už od chvíle, kedy nás učia rozpoznávať pomocou obrázkov zvieratá, farby či rôzne predmety. S nástupom do školy sa ich „miesto“ ešte upevňuje. Žiaľ, smutnou skutočnosťou ostáva fakt, že po ukončení štúdia sa u väčšiny ľudí končí aj kontakt s knihami. Tento krásny vzťah medzi človekom a knihou sa pomaly vytráca, jej miesto nahrádzajú bezduché reality show v televízii.

„Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.“ J.A.Komenský

Miesto polemizovaním nad aktuálnym trendom vysedávania pred televízorom sme sa rozhodli rozbehnúť v tomto mesiaci propagáciu projektu s názvom Zlatý fond denníka SME. Rovnako sme odštartovali aj druhé kolo nášho projektu Knihy deťom. V prvom prípade sa budeme snažiť spropagovať zaujímavý projekt, do ktorého sú zapojení aj naši členovia, ktorí sa spolupodieľajú na digitalizovaní diel významných slovenských spisovateľov. Čo sa týka projektu Knihy deťom, vyzbierané knihy tentokrát poputujú do Srbska, kde budú odovzdané do slovenských knižníc.

Pre bližšie informácie o spomínaných projektoch kliknite na odkazy uvedené nižšie.

Zlatý fond denníka SME

Knihy deťom Applied card services pharmacy merchant account third party processing.

Záznam bol poslaný Akcie. Ulož ako záložku odkaz.

Pridaj komentár