Návšteva III.KPAIM

Denne mnoho z nás využíva mestskú hromadnú dopravu, v ktorej nás „oslovuje“ kvantum kadejakých letákov, samozrejme ako inak, s najvýhodnejšími akciami. Jedno ráno cestou do práce som si okrem týchto otravných zbytočností všimol aj čosi iné. Bola to výzva na pomoc od OZ Detské ARO. Nakoľko sám pôsobím v občianskom združení, viem, že to častokrát nie je jednoduché. Rozhodol som sa na výzvu reagovať – urobiť správnu vec.

Po návšteve stránky OZ Detské ARO som sa dozvedel, že potrebujú okrem množstva prístrojov potrebných na ich prácu aj koše na bielizeň. Po porade v rámci nášho OZ sme sa zhodli na tom, že im tieto koše zaobstaráme. Kontaktovali sme predsedníčku združenia p. Behunovú, s ktorou sme sa po veľmi priateľskej komunikácii dohodli na spolupráci. Počas hľadania vhodných košov sme sa mali možnosť stretnúť s neústretovosťou a zlou komunikáciou zo strany predajcov, ktorí sa neobťažovali odpovedať na naše otázky, týkajúce sa ich produktov. Neboli ochotní ani znížiť minimálnu cenu objednávky, dokonca ani po tom, čo sme im vysvetlili, kam poputujú a na čo poslúžia. Aj napriek týmto nepríjemnostiam sa nám podarilo nájsť vhodné koše, ktoré sme boli dňa 17.3.2012 osobne odovzdať na oddelení III.KPAIM. Náhoda chcela, že sa nám podarilo trafiť do oranžovej farby, ktorá na oddelení prevláda. Koše potešili nielen celý personál, ale aj malého pacienta menom Leon, ktorý ich mal možnosť ako prvý otestovať. Okrem košov sme priniesli aj nejaké to posteľné prádlo, ktoré sa nám podarilo vyzbierať. Návšteva tohto oddelenia vo mne vyvolala pocit obdivu nad personálom, ktorý tu pracuje a pomáha malým pacientom spríjemniť ťažké chvíle strávené mimo rodiny.

Ak by ste aj Vy chceli pomôcť, môžte tak urobiť niekoľkými spôsobmi. Oddelenie potrebuje jednorázové plienky, posteľné prádlo a detské pyžamá. Pomôcť môžte aj finančným darom. Viac informácií môžte nájsť vo výzve uverejnenej na našej stránke alebo priamo na stránke OZ Detské ARO.

Záznam bol poslaný Akcie. Ulož ako záložku odkaz.