Priebeh projektu Knihy deťom

utorok,6. december 2011

MC Stonožka. Projekt Knihy deťom má týmto dňom na svojom konte prvý úspech. Na Mikuláša sme odovzdali knihy, edukatívne zošity pre deti spolu s niekoľkými počítačovými hrami do Tieto knihy poslúžia na rozšírenie knižnice pre deti v tomto materskom centre. Knihy si budú môcť rodičia pre svoje deti bezplatne požičať aj na domov. Veríme, že tieto knihy poslúžia svojmu účelu a budú tešiť tých najmenších, ale rovnako prinesú radosť a oživia príjemné spomienky na detstvo aj u tých dospelých. Za pomoc pri realizácii tohto projektu chceme všetkým zúčastneným vrelo poďakovať a zároveň dúfame, že ich bude do budúcna len a len pribúdať.


pondelok,19. december 2011

Vďaka projektu Knihy deťom si v tento deň knihy našli cestu k deťom v ďalších organizáciách, tentokrát v Bratislave. Prvým z vybraných objektov bol Detský domov Studienka, druhým Detský hospic Plamienok. Do obidvoch objektov sa odovzdali niekoľko kníh a rozprávkových CD. Do detského hospicu Plamienok sme odovzdali okrem kníh a audio-nahrávok s rozprávkami aj veľké množstvo školských pomôcok spolu s detskými počítačovými hrami. S vedením oboch zariadení sme prebrali možnosti budúcej spolupráce.

Zároveň by sme Vás touto cestou chceli upozorniť na možnosť pomôcť detskému hospicu Plamienok aspoň symbolickým príspevkom a to zaslaním DMS správy. Odošlite SMS s textom DMS PLAMIENOK na číslo 877, obdržíte potvrdenie o poskytnutí daru vo výške 1 Euro. Viac informácií nájdete na stránke www.plamienok.sk


streda,14. marec 2012

Dnešným dňom sa rozbieha druhé kolo projektu Knihy deťom II. Cieľová skupina sa nám rozšírila o školopovinné deti. Knihy, ktoré pre ne vyzbierame poputujú až do Srbska.

Projekt Knihy deťom podporili:

kníhkupectvo Gorila
kníhkupectvo Martinus
vydavateľstvo SLOVTATRAN
vydavateľstvo REGENT

Zlacká Mária
Vereb Štefan
Kočiščáková Marína
Zuzama Moravková
Marián Tyhányi
Mária Škadrová
Roman Škorňa
Veronika Nováková
Zuzana Fabianová
zamestnanecký tým SWS Distribution a.s.
Matej Lada, Dom Matice slovenskej v Rožňave
Gabriela Regásová, o.z. Správna vec
Michaela Dvořáková, o.z. Správna vec
Jozef Bedenikovič, o.z. Správna vec
Tomáš Pjaták, o.z. Správna vec
Miloš Franko, o.z. Správna vec