Priebeh projektu Pomoc psíkom

nedeľa, 4. december 2011

Toto hmlisté poobedie sme sa rozhodli stráviť účelovo. Nakúpili sme vyše 50 kilogramov potravy – 28kg ryže a 27kg cestovín. Z pivníc sme vytiahli staré koberce a všetko to odniesli do útulku v Košiciach. Informovali sme sa o možnosti pomoci, či už materiálnej alebo formou brigády a dohodli sa na ďalšej spolupráci.


nedeľa, 11. december 2011

Ako predošlú, tak aj túto nedeľu sme sa rozhodli navštíviť košický útulok. Priniesli sme staré oblečenie, deky, koberce, dezinfekčné prostriedky a potravu pre psíkov, tentokrát granule pre šteniatka. Ženská časť posádky spolu s našim najmenším pomocníkom sa postarala o venčenie psíkov, tá mužská sa pustila do rezania kobercov. Pred odchodom sme sa informovali, čo v útulku momentálne chýba a spokojní s odvedenou prácou sa rozlúčili.


nedeľa, 18. december 2011

Dnes sme do útulku priniesli 20kg granúl a 10 kg ryže. Doma sa našiel aj starý koberec, ktorý sme na mieste spolu s niekoľkými ďalšími aj narezali. Najbližší plánovaný termín je zatiaľ 20. december. t.j. utorok.


utorok, 20. december 2011

Posledná návšteva útulku v tomto roku pripadla na utorok. Priniesli sme opäť nejaké deky a narezali zopár kobercov.


nedeľa, 29. január 2012

Vyhlásená verejná zbierka na pomoc mrznúcim psíkom a mačičkám v Srbsku a Rumunsku. Zbierka potrvá do 12. februára, pre bližšie informácie kliknite tu.

Fotogaléria


sobota, 4. február 2012

Po prvých hluchých dňoch sa konečne ozvali prví ľudia ochotní pomôcť so zbierkou. Z Košíc to boli dvaja ľudia, milo prekvapili mladí ľudia zo Svidníka, ktorí využili rodinnú oslavu v Košiciach na to, aby nám priniesli veci, ktoré sa im podarilo vyzbierať doma.


sobota, 11. február 2012

Nakoľko sa do vyhlásenej zbierky ozvalo viacero ľudí, nielen z Košíc, rozhodli sme sa uskutočniť zberný výjazd po mestách na východnom Slovensku. Uskutočnený okruh v rámci miest Humenné, Vranov nad Topľou a Sečovce priniesol svoje ovocie. Podarilo sa nám vyzbierať plné auto prikrývok, starého oblečenia, paplónov, ale i granúl, konzerv a vitamínových doplnkov pre psy a mačky.


pondelok, 13. február 2012

Po skompletizovaní a prebraní poslednej várky, ktorú nám doručili dievčatá z Popradu sme dnes odovzdali vyzbierané veci koordinátorke projektu. Veci sa následne prebalia podľa inštrukcií špedičnej firmy a budú odoslané do spomínaných útulkov.

Fotogaléria


sobota, 18. február 2012

Nakoľko je zima aj u nás doma, odniesli sme v dnešný deň zopár paplónov, ktoré sa nám nepodarilo vtesnať do dodávky odvážajúcej veci do rumunských a srbských útulkov už tradične do košického útulku. Pripojili sme k nim zopár granúl, konzerv a vitamínových doplnkov, ktoré v týchto chladných dňoch psíkom padnú vhod.