Rekonštrukcia Uhrovského hradu

Od svojho vzniku sa naše združenie snaží vyvíjať aktivitu v rôznych oblastiach. Napriek tomu, že prílišnú mnohostrannosť občas neprajníci nezabudnú vytknúť a sami zisťujeme, aké náročné je byť občianskym aktivistom bez zajačích úmyslov, obrovský priestor pre sebarealizáciu nám to plne vynahrádza. Široká paleta našich doterajších aktivít a ich úspech je toho dôkazom. Teraz prišla možnosť naplniť jeden z cieľov, ktorý sme si v začiatkoch predsavzali. Ponuka zúčastniť sa na rekonštrukcii Uhrovského hradu, jednej z výnimočných slovenských kultúrnych pamiatok, sa jednoducho nedala odmietnuť.
Strážovské vrchy na návrší neďaleko obce Uhrovské Podhradie ukrývajú jedinečný hrad s bohatou históriou. Jeho základné kamene boli položené už v polovici trinásteho storočia, ale až známy rod Zayovcov mu dodal krásu, slávu a lesk, ktorú mu po viacerých požiaroch nikto nedokázal vrátiť. Už takmer dve stáročia chátra, no aktivisti okolo pána Horanského sa tomu nechceli nečinne prizerať a tak sa začala rozsiahla rekonštrukcia, ktorá pokračuje dodnes.
Preto ak vás zaujíma história dýchajúca zo stáročných múrov, dobrodružstvo v lone prírody v tradičnom štýle, potrebujete si na pár dní oddýchnuť od mestského stereotypu a relaxovať v príjemnom kolektíve niekde na čerstvom vzduchu, toto je pre vás ideálna príležitosť. Neustále komunikujeme s kastelánom, ktorý má na starosti organizačné záležitosti. Predbežne jednáme o dátumoch v mesiacoch jún, júl a september, prípadne môžeme riešiť konkrétne dátumy individuálne. Ubytovanie je dohodnuté priamo na hrade, stravu budeme môcť riešiť individuálne aj kolektívne, podľa počtu účastníkov a požiadaviek. Určite bude priestor aj na relax a turistiku. Hľadáme optimálne podmienky, preto ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na oficiálnej adrese: info@spravnavec.sk.

FB event – Rekonštrukcia Uhrovského hradu