Uzatváranie prázdnin

Leto sa pomaličky ale isto blíži ku koncu a s ním aj koniec prázdnin. Rozhodli sme sa teda predposledný augustový víkend pripraviť pre rodiny s deťmi akúsi rozlúčku s prázdninami. Akcia sa konala na východnom Slovensku, v dedine Zlatá Idka.

Krásna príroda, chata, lúka, les a blízky potok boli miestom, kde sa mohli vyblázniť všetci, ktorí sa rozhodli stráviť tento víkend s nami. Počasie nám vyšlo ako na objednávku, guláš chutil veľkým aj malým a nemohla chýbať ani nočná opekačka.
Najdôležitejším dňom bola sobota, kedy si v rodinnom zápolení zmerali naše rodinky sily, vyskúšali si zohratosť svojej rodiny a samozrejme k tomu všetkému patrila aj radosť z výhry.

Pripravených bolo niekoľko súťaží, ktoré aj napriek nenáročnej príprave zožali veľký úspech. U detí sa však najväčšej pozornosti tešili balóniky na vodu, ktorými najprv súťažili v hode do plechovky, potom si ich hádzali ako loptičku a neskôr triafali do každého, kto im prišiel pod ruku a bol ešte suchý. Voľný čas medzi jednotlivými súťažami sme vypĺňali futbalom. Príjemný deň sme ukončili tombolou, v ktorej mali všetci možnosť získať vecné ceny.

Po menšom oddychu, s ubúdajúcim svetlom, sme začali druhú časť nášho programu a to večerno-nočnú hru. Prvá časť sa odohrávala v už spomínanej blízkej dedine Zlatá Idka, kde mali súťažiaci za úlohu zistiť za pomoci domácich obyvateľov čo najviac informácií o dedine a tým viac spoznať tento krásny kút nášho Slovenska. Po úplnom zotmení sa sme spustili aj druhú časť programu, pre deti tú strašidelnejšiu. Všetci splnili nami zadané úlohy a po ich vyhodnotení sme večer ukončili posedením pri ohni.

Akciu hodnotíme ako vydarenú, čoho dôkazom boli rozžiarené detské oči. Dúfame, že sa nám aj budúci rok podarí zorganizovať čosi podobné.

Fotogaléria z akcie

Záznam bol poslaný Akcie. Ulož ako záložku odkaz.