Zbierka pre trpiace zvieratká – report

29.január – 12. február 2012… Pre niekoho len interval označujúci dva týždne v roku, pre iných zasa čas, kedy mohli ukázať, že dokážu nezištne pomôcť druhým. Počas tohoto krátkeho obdobia sa na území Slovenska a susedných Čiech konala materiálna zbierka pre mrznúce zvieratká v Rumunsku a Srbsku.

Akcia už v prvých dňoch nabrala celoštátny charakter, ozvalo sa veľa dobrovoľníkov. Prostredníctvom skupiny Pomoc psíkom vytvorenej na Facebook-u nám bola položená otázka, či sa do tejto akcie nezapojíme. Neváhali sme ani na chvíľu a okamžite sme aj na našej stránke uverejnili výzvu, týkajúcu sa zbierky. Keďže na východnom Slovensku nebolo vytvorené zberné miesto, vzali sme si to na starosti my. Od uverejnenia výzvy ubehlo zopár dní, no stále sa nik neozval, čo nás do značnej miery znepokojovalo a sklamalo. Prešlo však niekoľko ďalších a „prvé lastovičky“ sa objavili. Do uzatvorenia akcie sa nám podarilo vyzbierať veľké množstvo diek, paplónov a vankúšov, kožušín a koberčekov, starého oblečenia, obojkov i psích kabátikov, granúl a konzerv, dokonca aj vitamínové doplnky a hračky.

Keďže sa nakoniec do akcie zapojilo viacero ľudí a vyzbieralo sa toho naozaj veľké množstvo, vyvstal problém s prepravou vyzbieraných vecí do Bratislavy, odkiaľ už poputujú do srbských a rumunských útulkov. Z toho dôvodu veci, ktoré sa nám nepodarí vtesnať do auta pôjdeme odniesť do ÚVP v Košiciach, kde ich s veľkou radosťou privítajú, nakoľko im pribudli v zime ďalší nájomníci. Ako poďakovanie všetkým, ktorí sa do akcie zapojili uvádzame na konci článku menný zoznam darcov(východné Slovensko).

HE – Miloslav Onderko
TV – Martina Kasardová
PP – Barbora Závacká
PO – Andrea Namešpetrová
VT – Lenka Terpáková, Peter Megela, Miroslava Breznická
KE – Romana Marhevská, Zuzana Masarová, Barbora Smutná
SK – Lenka Varcholová, Gabika Varcholová, Vladimíra Keselicová, Miroslava Ivančová

Fotogaléria vyzbieraných vecí(viacero zberných miest)

Záznam bol poslaný Akcie. Ulož ako záložku odkaz.